ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Statistiky a analýza oblíbenosti frisbee v České republice

SportCentral_Sport_roku_Frisbee


Frisbee je poměrně mladý sport. Začal se hrát v průběhu šedesátých let minulého století, ale velmi rychle si získal oblibu na celém světě. V České republice se tento sport těší velké přízně u lidí všech věkových kategorií. Zřejmě proto, že se jedná o finančně poměrně nenáročný sport, který můžete provozovat prakticky kdekoliv. Stačí si pořídit disk, dát dohromady pár kamarádů a můžete vyrazit do parku zaházet s létajícím talířem.Statistiky oblíbenosti frisbee v ČR


Oblíbenost frisbee


Z průzkumu Sport roku 2014, který se věnoval analýze oblíbenosti sportů v České republice, vyplynulo, že frisbee má v oblibě 4,47 % z celkového počtu dotázaných respondentů. Zajímavější je ovšem fakt, že toto procento odpovídá 15. pozici v rámci žebříčku, ve kterém se objevuje několik set různých sportů.


SportCentral_Sport roku 2014_Jake sporty delas nejradeji_Frisbee


Průzkum odhalil, že největší oblíbenosti se tento sport těší u lidí ve věkových kategoriích 12-19 a 20-29 let. V obou dvou případech se frisbee umístilo v rámci celkového pořadí sportů na šesté pozici. Ve skupině od 30 let oblíbenost tohoto sportu rapidně klesá a frisbee se tak ve věkové kategorii 30-39 let propadá na 26. pozici, u respondentů ve věku 40-49 let je pak až na 70. pozici. Jelikož frisbee vyžaduje určitou fyzickou zdatnost a hbitost a zároveň jde v porovnání s jinými o poměrně nový sport, věnují se mu nejčastěji lidé ve věku od 12-29 let.Oblíbenost vs. jak často


Házení s létajícím talířem je finančně nenáročné a stačí na něj i jen dva lidé. A právě proto se mu ti, které tento sport baví, věnují často. Na následujícím grafu je patrné, že frekvence věnování se frisbee odpovídá jeho oblibě.


SportCentral_Sport roku 2014_Jake sporty delas nejradeji a nejcasteji_Frisbee


Pro lepší ilustraci tohoto srovnání se lze podívat na statistiky běhání, ze kterých plyne, že ačkoli velké množství lidí běhá, určitá část z nich má raději jiné sporty.Muži vs. ženy


Z výše uvedeného i následujícího souhrnného grafu je patrné, že frisbee mají v rámci všech věkových kategorií o něco více rádi muži než ženy. Častěji se této sportovní aktivitě též věnují muži než ženy.


SportCentral_Sport roku 2014_Jake sporty delas nejradeji2_FrisbeeFrisbee jako divácký sport


Může to mnohé překvapit, ale frisbee je poměrně populární i jako sport, na který se lidé rádi dívají. Diváci si k němu mohou najít cestu na internetu (např. na Youtube je mnoho videí s triky s létajícím talířem nebo zápasů ultimate frisbee) nebo se přijít podívat na zápas.


SportCentral_Sport_roku_2014_divaci_FrisbeeVýzkum sportování – Sport roku 2014


Statistická data byla získaná internetovým průzkumem, který probíhal na serveru SportCentral.cz v období 17.11. – 5.12.2014. Do hlasování se zapojilo 4443 respondentů ve věku 12 – 65 let, kteří odpovídali na sadu otázek týkající se oblíbenosti sportů a dalších sportovních návyků. Infografiku s výsledky ankety si můžete prohlédnout na stránce Sport roku 2014. Respondenti byli z celé České republiky a pouze z 8 % se jednalo o uživatele serveru SportCentral. Do výzkumu se zapojilo 49,7 % mužů a 50,3 % žen.Chcete podrobná data o frisbee a dalších sportech?


Nechte si je poslat na svůj email...Baví vás házení s létajícím talířem a chtěli byste něco doplnit? Máte ke zjištěným statistikám své vlastní postřehy? Budeme rádi, když nám zanecháte komentář.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]