ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Kruhový trénink: Když chcete pořádně zamakat!

Pokud chcete získat krásné, pevné a štíhlé tělo, ale nemáte čas trávit hodiny běháním a cvičením ve fitness centru, měli byste vyzkoušet kruhový trénink. Tento komplexní cvičební program byl vyvinut v roce 1957 v Anglii a jeho autory jsou R. E. Morgan a G. T. Anderson.


Zdroj: strengthspeedagility.com

 

Komplexní cvičební program

Kruhový trénink je efektivní kombinací aerobního i silového cvičení a je tedy zaměřen na budování síly a svalové vytrvalosti. Zapojují se při něm všechny svalové partie, zpevňuje se tělo a zrychluje metabolismus. Pomáhá při hubnutí a formování postavy.

 

Budíček pro metabolismus

Běžný trénink je obvykle složen z 3 - 4 kol, mezi kterými jsou pauzy trvající 2 - 3 minuty.  Jednotlivá kola pak trvají zhruba 5 - 15 minut a nejsou během nich žádné pauzy. Každý cvik je prováděn na jiném stanovišti, na kterém většinou strávíte přibližně půl minuty, a pak se přesouváte na další. Cviků by mělo být 6 - 10 a celá hlavní část tréninku by neměla zabrat více než 25 - 45 minut. Před vlastním tréninkem je důležité tělo zahřát a náležitě protáhnout. Vhodný je například běh do schodů doplněný o krátkou rozcvičku (včetně krouživých pohybů pro uvolnění všech velkých kloubů). Na závěr se opět zařazuje krátká aerobní aktivita (10 minut) - například běh na pásu, rotoped či lehký výklus.

Jelikož je po celou dobu tréninku nutné udržovat stabilní tepovou frekvenci, náročnost cvičení musí být také v rovnováze. Což znamená, že by vždy po náročnějším cviku mělo následovat cvičení, které není tak obtížné. Při sestavování cviků se musí myslet i na to, aby na po sobě jdoucích stanovištích nebyly aktivity, které procvičují stejné tělesné partie. Předcházíte tím mimo jiné úplnému vyčerpání organismu, které nepřispívá ani ke spalování tuků, a ani k budování svalové hmoty. Vedle tepové frekvence musí být splněna i druhá podmínka – permanentní prokrvení celého těla. Trénink tedy nesmí být složen tak, aby se horní a dolní polovina těla procvičovala izolovaně.

 

Už jste někdy vyzkoušeli kruhový trénink? Pokud ano, byli jste s tímto cvičebním programem spokojeni a přinesl vám žádoucí výsledky? Dejte nám o tom vědět v komentářích. Těšíme se na vaše názory a zkušenosti!

 

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]