ZAVŘÍT
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
TRENÉŘI
a instruktoři
VÝHODY
na sportování
23% lidí nemá s kým sportovat
Jak ti pomůže SportCentral?
Prohlédni si, kdo hledá kamarády
Uveď, koho hledáš ty
Domluvte se, kdy a kde se potkáte
Sportujte společně
Zorganizuj svůj tým nebo partu
Jak ti pomůže SportCentral?
Komunikace mezi členy
Organizace tréninků, zápasů,...
Nábor nových členů
Místo pro fotky, dokumenty,...
Rezervace a výběr sportoviště bez námahy?
Zkus SportCentral.
Největší přehled sportovišť v ČR
Rezervuj svou aktivitu snadno, rychle a zdarma
Získej slevy a výhody
Vše zařídíš na jednom místě
Zjisti, co se koná ve tvém okolí
Jak ti pomůže SportCentral?
Vybírej ze stovek sportovních akcí
Turnaje, závody, tréninky a další
900 a více sportů
Zorganizuj i svoji vlastní událost
Vyber si svého trenéra
Jak ti pomůže SportCentral?
Sportuj pod zkušeným vedením
Trenéři, instruktoři, cvičitelé
Zjisti, s kým cvičí kamarádi
Objednej se
Přihlásit Registrovat
Přidat
Hledat
PARŤÁCI
na sportování
SKUPINY
týmy, kluby
SPORTOVIŠTĚ
největší český katalog
UDÁLOSTI
tréninky, turnaje
VÝHODY
na sportování
TRENÉŘI
a instruktoři

MAGAZÍN TV O nás
Odhlásit

Chcete jíst více ovoce a zeleniny? Pořiďte si kuchyňského robota

Kuchyňský robot na zeleninu a ovoce

Zdravé stravování na nás v dnešní uspěchané době útočí takřka ze všech stran. Je to prosté – s dostatkem vitamínů a antioxidantů, které najdete v ovoci a zelenině, přichází vyšší odolnost vůči nemocem, stresu a celkově pevnější zdraví. A nehraje se tu ani klasické „něco za něco“; spousta zdravých receptů je rychlých a hlavně chutných. Ukážeme vám 4 mýty, které se tradují. Zapomeňte na ně.

1. Na zdravý životní styl nemám čas ani chuť

Zelenina a ovoce

Trochu paradoxně má u mnohých z nás zdravý životní styl lehce negativní nálepku. Je neustále omílaný ze všech stran a někteří lidé si z něj udělali spíše pózu, než cestu za vitalitou. Také si určitě říkáte, že na nějaké zdlouhavé zkoumání obsahu kalorií prostě nemáte čas. A korunu tomu všemu nasadí fakt, že devadesát procent druhů zeleniny nemůžete jednoduše ani cítit.

Je nejvyšší čas dát těmto předsudkům jednou provždy sbohem.

Není třeba hned měnit celou svou životní filozofii, na začátek se zaměřte na pestrý a zdravý jídelníček a zařaďte trochu „zelené“ stravy. Všemožné ovocné a zeleninové saláty napadnou asi každého, ale tím to nekončí – sedněte si na chvíli k internetu a vyhledejte si recepty na lahodné a zdravé pomazánky nebo polévky.

2. Na drahé vybavení nemám peníze

Nabízí se diskuse - jaký kuchyňský robot tedy koupit, pokud nechcete zbytečně utrácet? Nabídky elektra se mění každým dnem a ani špičkové přístroje vám nemusí udělat díru do peněženky. Všestranný kuchyňský robot má dnes nespočet funkcí a přesně ví, jak vám ulehčit práci. Takový je třeba i model MK-F500 od inženýrů z Panasonicu. Ti pro vás nachystali hned 33 specifických funkcí – snadno a rychle si tak připravíte zeleninu na salát nebo třeba zdravé domácí hranolky. Vyzkoušeli jste už ty celerové?

3. Příroda mi nepomůže

To, že je příroda lékařem ze všech nejpovolanějším, nám říkávaly už naše babičky. A tahle lidová moudrost má co nabídnout i dnes. Máte problémy se zažíváním nebo chcete konečně zhubnout? Je to snadné – zaměřte se při nakupování na zeleninu s vysokým obsahem vlákniny.

S tímto pojmem se setkáváme často – slýcháme ho z televize i ze strany lékařů. Co to ale vláknina vlastně je? Zjednodušeně můžeme říct, že vláknina je nestravitelná a co se týče kalorií, také zcela nevyužitelná složka potravin. Už je vám asi jasné, proč je užitečná právě při hubnutí. Taková zdravá strava v žaludku vydrží mnohem déle a vy nebudete mít pocit hladu třeba i na několik hodin.

Máte pocit sytosti, ale nepřibíráte.

4. Příprava je příliš složitá

Kuchyňský robot Panasonic

Ale kdeže. Rychlé a zdravé recepty, třeba i oběd si snadno připravíte během několika málo minut. Stačí mít jen chuť, správné suroviny a vhod přijde také nějaký ten pomocník. Pokud chcete jednoho na všechno, sáhněte po už zmiňovaném modelu Panasonic MK-F500.

Ten vám může třeba při přípravě čerstvého zeleninového salátu ale i dalších jídel. Krájí rychle a přesně, namele co je potřeba a právě na saláty má připravenou i nádobu.

Se zdravým životním stylem můžeme začít jednoduše všichni. Pěkně pomalu – každý kus ovoce a zeleniny se počítá. Zkuste to a jsme si jisti, že už po pouhém měsíci se budete cítit doopravdy lépe.

Nový příspěvek

Pro přidání příspěvku se musíš nejdřív přihlásit nebo zaregistrovat

Ahoj, když si u nás vypneš blokování reklam, umožníš poskytovat SportCentral i nadále zdarma. Děkujeme za zvážení :-)[x]